Jak funguje solární sprcha? Skvělý eko pomocník do vaší zahrady

Chcete prodloužit čistotu vody ve vašem bazénu, příjemně se v létě osvěžit nebo ušetřit na ohřevu vody? V tom případě byste si měli pořídit solární sprchu. Uvidíte, že se z ní rychle stane váš praktický pomocník. 

Solární sprcha je poměrně levným a ekologickým zahradním doplňkem, který se vám odvděčí skvělou službou během letní sezóny. Podívejte se, jaké jsou její největší výhody: 

Čistota bazénu 

Pokud vlastníte bazén, určitě víte, že jednou z nejdražších položek je právě voda, ve které se koupete. Udržet ji čistou vyžaduje určité znalosti a pomůcky, o kterých si můžete přečíst více v našem starším článku. Pomoci vám však může také zahradní sprcha, kterou ze sebe před vstupem do bazénu smyjete zbytky kosmetických produktů, prachu a mastnoty. Postaráte se tak o to, že tyto nechtěné částice neskončí ve vašem bazénu. 

Letní osvěžení 

Nemáte bazén? Nevadí. Zahradní sprcha pro vás může být příjemnou a levnou náhradou. Po těžké práci na zahradě, po opalování nebo jen během horkého letního dne se v ní můžete kdykoli osvěžit a dopřát si tak malý zahradní wellness. Sami určitě víte, že člověk se na zahradě zapotí raz dva a solární sprcha po ruce tak umí být skvělým pomocníkem. Využijete ji od jara až do podzimu, tedy během celé zahradní sezóny. 

Teplá voda grátis 

Díky solárnímu ohřevu získáte se zahradní sprchou teplou vodu zdarma bez použití elektrické energie. Nezaplatíte tak ani cent navíc a poděkuje vám i životní prostředí. Ke sprchování můžete použít horkou i vlažnou vodu. Většina sprch umožňuje teplotu vody regulovat pomocí klasické směšovací pákové baterie, podobně jako doma v koupelně. Nemusíte se tak bát, že by byla teplota příliš horká či naopak studená. 

Jak vlastně solární sprcha funguje? 

Jak jsme již zmínili, solární sprcha funguje na jednoduchém principu solární energie. Obsahuje zásobník, ve kterém se voda působením slunce postupně ohřívá. Ohřev podporuje použitý materiál a černá barva zásobníku. Nejvyšší dosažená teplota vody je běžně až kolem 60 °C, což je opravdu už poměrně horká voda. Vše, co k tomu potřebujete, je vybrat vhodný model zahradní sprchy a připojit ji na zdroj vody nebo na zahradní hadici, kterou naplníte nádrž sprchy.

 Zahradní solární sprcha 

Na trhu dnes naleznete množství modelů solárních sprch, ať už pevných nebo přenosných modelů. Kvalitní sprchu pořídíte za cenu již kolem 2500 korun. Vyberte si z naší nabídky a v případě potřeby se s námi neváhejte poradit při výběru. Přejeme vám příjemně osvěžující chvíle strávené na vaší zahradě.